Pincétől a padlásig
Akár kertes házban, akár tömblakásban, panelban, vagy műemlékvédelem alatt álló épületben élünk sokszor felmerül bennünk a kérdés: mit tehetnénk még, hogy életmódunk zöldebbé váljon?
Gyakorlati tanácsokat, tapasztalati beszámolókat kaphatunk egy KEOP projekt keretében elkészült ismeretterjesztő filmek és a hamarosan elkészülő „Pincétől a padlásig” kiadványból, melyek egyesületünk és partnerszervezetei jóvoltából régiós szinten kerülnek terjesztésre.
A projekt egyik fő célja, hogy mindenkiben tudatosítsa, ő is tehet az éghajlatváltozás mérsékléséért, és ez nem nyűg, hanem örömet okoz, sőt, takarékosabb életvitelt eredményez. Ha épp építkezésbe kezdünk, természetesen több a lehetőségünk, mert építhetünk akár passzív házat, vagy ötleteket gyűjthetünk az esztergomi ökotechnikai bemutató házban, de a lehetőségink akkor is adottak, ha meglévő otthonunkat, életvitelünket szeretnék tudatosabbá, fenntarthatóbbá tenni.
A filmek és a kiadvány összeállításakor törekedtünk arra, hogy minden élethelyzetben, minden lakhatási körülmények között hasznos és könnyen megvalósítható ötleteket, tanácsokat adjanak. Kiemelt terület például a sokszor mellőzött társasházi és műemléki épületek lehetőségeit bemutató rész. Hiszen ekkor is használhatunk környezetbarát tisztítószereket, vásárolhatunk tudatosan és helyben, komposztálhatunk közösen a többi lakóval.
Nagy erénye az elkészült filmeknek és kiadványnak, hogy négy környezeti tanácsadó iroda, azaz a Csalán Egyesület (www.csalan.hu), az Esztergomi Környezetkultúra Egyesület (www.ekoku.hu), a Gaja Egyesület (www.gajaegyesulet.hu) és a Nők a Balatonért Egyesület (www.nabe.hu) egymást erősítő tapasztalatait építi be, foglalja magába.
A KEOP projekt az év végéig tart, de környezeti tanácsadó irodáink a kibővített szolgáltatásokkal (például ökoauditálással, hőkamerás felvételek készítésével, kölcsönözhető eszközökkel, könyvekkel, oktatócsomagokkal) továbbra is várják a lakosságot, mindemellett környezeti tanácsadóink is várják a környezetvédelemmel kapcsolatos kérdéseket, bejelentéseket.
A pincétől a padlásig végigjárva tehát az otthonainkat könnyebben megtalálhatjuk azokat az apró, de hatásos eszközöket, amelyek a fenntarthatóbb jövő, gyermekeink zöldebb életének irányába visz.
1% - Köszönjük!
Köszönjük, hogy ránk gondoltál 1%-od felajánlásakor. Ez nekünk 134.000 Ft-ot jelentett 2020-ban, melyet éghajlatbarát megoldások átadására fordítottunk.
1% felajánlás
Adód 1%-ával hozzájárulhatsz egyik legnépszerűbb kiadványunk a
B, mint befőzés - ez csak természetes!
újra kiadásához!
Amint megjelenik, kérd tőlünk a Te példányodat!
A felajánlásodat ez úton is köszönjük!
Adószámunk: 18925238-1-19
Belépés
- Aktuális
- Tarts velünk!
- Helyit?
- Tőlük vásárolhatsz
- Bagyura Ferenc
- Biogold Natur Kft.
- Boroszlán Kertészet
- Bésán János
- Böjte Tiborné
- Csíki Zsolt
- Frank János
- Frecot Emese
- Gusztos Sándor
- Heinbach Szilvia
- Ivácson Attila
- Kovácsné Hajni
- Kun Lászlóné
- Lang Zsusska
- Legeza József
- Lukacsics Mónika - Pinky
- Molnár Mária Szoc.szöv.
- Rajhonáné Falvassy Dóra
- Somodi Edit
- Szabó Bálint
- Szent Kinga Éléstára
- Sárkány Zsuzsa
- Takács Ferenc
- Rákos Margit
- Volf Tibor
- Polgárné Erika
- Kéri Márta
- Recepttár
- Mitől helyi?
- Miért vegyek helyit?
- Vásároljunk közösségben!
- Tőlük vásárolhatsz
- Ötletek
- Zöld tippek
- Környezeti nevelés
- Biokerti tippek
- Tervezd meg Te is a kerted!
- Nevelj Te is palántát!
- Alakíts ki vetésforgót!
- Jó és rossz szomszédok
- Ágyások kialakítása
- Ásás helyett
- Vetési tippek
- Előveteményezhetsz
- A lemosó permetezésről
- Készíts komposztot!
- Hogyan ültesd a bogyósokat?
- A talajtakarásról
- Sárgalapot a kártevőknek!
- El a csigákkal!
- A kerti utakért
- Lyukas levelek ellen
- Védőnövények a veteményesben
- Gyűjtsd Te is az esővizet!
- Csalánlé készítése
- Védekezz fahamuval!
- Ritkítás, egyelés
- Vakondok a biokertben
- Puszpángveszély
- Levéltetvek
- Csalánról